Floex

Floex

„…Co na první pohled vypadá jako nepřehledná skrumáž, to ve Floexově podání drží jednotný tvar a vždy mile překvapí novými nápady a přepečlivým hraním si s vrstvami a náladami jednotlivých skladeb. I díky pestrým hostům (kromě Ahmed zde uslyšíme trumpetistu Oskara Töröka, violoncellistu Tomáše Jemníka a mnoho dalších), kteří perfektně doplňují Floexovy kompozice, zde máme dospělé a originální album nepřehlédnutelného talentu. Potlesk na otevřené scéně."
E15

„…Byť Floex stále pracuje s různě propletenými syntetizátorovými plochami a samply, občas by se dal Machinarium Soundtrack označit za elektronické písničkářství či soundtrack k neznámé futuristické pohádce. Ojedinělý svět Machinaria, podpořený skvělým vizuálním ztvárněním videohry, posluchače pohltí a jen nerad se vrací zpět do obyčejného světa. Tak vyspělá, nadčasová a futuristicky písničková nahrávka tu dlouho nebyla. Ať najde ty správné posluchače u nás i ve světě."
E15

„…The album veers from strange crunchy electronics, to layered ambient soundscapes, to neoclassical numbers, to odd Philip Glass-esque style tunes with souly female vocals, to more jazz laden instrumentals. It's all over the shop but what it is is a thoroughly fascinating modern electronica album with a beating heart of classic instrumentation. There's not a bad track on it and there's more ideas on single tracks here than most albums have from start to end. Excellent work!"
Norman Records

„…The Machinarium soundtrack sounds as if it has been composed with no other purpose than to be listened to on its own, and to surround the listener with a rich sonic world to lose themselves in. Though difficult to find on its own through legitimate channels, the Machinarium soundtrack is well-worth the $20 spent to get both the music and the flash game from Amanita Design's website. While you're at it, the game itself is definitely worth a look and a beautiful partner to its aural representation."
Groove Mine

Releases: